Kistemaker

Thuis » Weekblad "De Andijker" » Donderdag 22 april 1965

Dorpshuis nadert voltooiing
(22 april 1965)

In het Dorpshuis aan de Middenweg legt men de laatste hand aan de werkzaamheden voordat de officiële opening zal plaats vinden. Deze opening geschiedt op 28 april door de Commissaris der Koninging in Noordholland Mr. F. J. Kranenburg.

Wij hebben dezer dagen een wandeling gemaakt door het gebouw en de voorzitter van het Stichtings-bestuur, de heer G. Ruiter, vertelde ons daarbij het een en ander.

Geeft het gebouw van buiten een iets gedrongen gevoel in het gebouw valt dat gevoel zeker weg. De entree is ruim en de garderobe nodigt bij de ingang tot een langer verblijf dan even „aanwippen”.

In deze hal de diverse noodzakelijke ruimten en de verwarmingsinstallatie. Door de entree komt men in de „koffiezaal” of „foier”. Dat laatste is meer van toepassing, want aan beide kanten treft men een grote zaal aan en ook twee vergaderzalen voor „kleine” vergaderingen. In de koffiezaal komen twee biljarts en zullen gezellige zitjes nodigen tot een „ober aannemen”.

Aan de zuid-oost kant is de zaal voor vergaderingen voor ongeveer tweehonderd personen en deze ruimte is ook bestemd voor bruiloften en partijen. Aan de zonzijde is 'n terras gecreëerd en zullen de tuinstoelen nodigen tot zonnen.

De grote zaal is bestemd voor gymnastiek en sport. Hij is daar speciaal voor ingericht en prachtige turninstrumenten stonden reeds opgesteld. In deze zaal is ook het toneel en vele toneelliefhebbers kunnen er hun beste beentje voorzetten.

De ruimte onder het toneel is ook van belang, want daar gaat het meubilair onder. Dat zijn de bijna 300 stoelen die in de zaal kunnen worden geplaatst.

De was-accomodatie voor de sportliefhebbers is goed in orde. Grote wasbakken met warm- en koudwater zullen de warme ruggen kunnen afkoelen. Er is een aparte ingang voor de sportzaal en ook hier is een kleedgelegenheid. De leden van de diverse verenigingen kunnen er dus wel terecht.

De werkzaamheden zijn nog niet afgerond maar als straks de opening zal worden verr!cht zullen velen werkers aan het gebouw met trots kunnen zien wat er tot stand is gekomen.

Bij de foto: De naam van „Dorpshuis Asdijk” komt ons inziens minder goed uit de verf . . . . .


Klik hier voor een grotere versie van onderstaande scan.
(Opent in een nieuw browservenster.)

Dorpshuis nadert voltooiing (22-4-1965)

 


© 2001-2025 | Sitemap | Contact

Facebook: Ansichtkaarten van Andijk